Text Only • 
    Home  •  6-12media  •  planner  •  Rapid Web Designer - Ver 4.0
                                      2014 - 2015 Middle & High School Media Specialist PLC GROUPS

DATE
SCHOOL
MEDIA SPECIALIST
DESCRIPTION
PLC GROUPS
9/15/2014
10/13/2014
11/172014
1/12/2015
2/16/2015
Walker
Franklin
Stewart
Williams
Orange Grove
Sara LaBarbera
Adrienne Latshaw
Diana Rendia
Diane Jordan
Christy Hartley
Magnet Middle Schools

Meet 2:45 to 4:00 PM
Dowdell, Ferrell, Franklin,  Orange Grove, Progress Village, Williams, Rampello, Roland Park,  Sligh, Stewart, Walker and Young
9/15/2014
10/13/2014
11/172014
1/12/2015
2/16/2015
Barrington
Rodgers
Tomlin
Burns
Burnett
Amy Ryan
Brenda Selner
Darlene Meginnis
Jeanette Stratton
Nancy Phillips
South County Middle Schools

Meet  3:45 PM to 5:00 PM
Barrington, Burnett, Burns, Eisenhower, Giunta, Jennings, Mann, Marshall, McLane, Mulrennan, Randall, Rodgers, Shields, Tomlin and Turkey Creek
9/15/2014
10/13/2014
11/172014
1/12/2015
2/16/2015
Wilson
Monroe
Memorial
Van Buren
Webb
Steve Bellis
Sally Ehlke
Debra Smith
Terri Thomas
Suzanne Kleim
Central County Middle Schools

Meet  3:45 PM to 5:00 PM
Coleman, Madison, Memorial, Monroe, Pierce, VanBuren,  Webb, Wilson and Youth Services
9/15/2014
10/13/2014
11/172014
1/12/2015
2/16/2015
Liberty
Martinez
Benito
Farnell
Adams
Molly Hays
Jeanette Whitman
Sundi Pierce
Michelle Rocha
Jennifer Aldrich
North County Middle Schools

Meet  3:45 PM to 5:00 PM
Adams, Bartels, Benito, Buchanan, Davidsen, Farnell, Greco, Hill, Liberty, Martinez, and Smith
9/15/2014
10/13/2014
11/172014
1/12/2015
2/16/2015
Riverview Bloomingdale
Spoto
Strawberry C.
Durant
Jill Driver
Nancy Harris
David Young
Shannon martin
Melanie Randall
South County High Schools

Meet 2:45 to 4:00 PM
Armwood, Bloomingdale, Brandon, Durant, East Bay, Lennard, Newsome, Plant City, Riverview, Spoto and Strawberry Crest
9/15/2014
10/13/2014
11/172014
1/12/2015
2/16/2015
Hillsborough
Blake
Middleton
Jefferson
Plant
Barbara Magee
Carol Sivard
Matt Penn
Jennie Johnson
Sharon Schram
Central County High Schools

Meet 2:45 to 4:00 PM
Blake, Hillsborough, Jefferson, King, Leto, Middleton, Plant, Robinson and Tampa Bay Tech
9/15/2014
10/13/2014
11/172014
1/12/2015
2/16/2015
Wharton
Alonso
Gaither
Steinbrenner
Chamberlain
Mark Howell
Gail Weisz
Pat Chevalier
Jennifer Dillon
Janet Drake
North County High Schools

Meet 2:45 to 4:00 PM
Alonso, Chamberlain, Freedom, Gaither, Sickles, Steinbrenner and Wharton





Last Modified: Aug 15, 2014
Disclaimer This website contains some links to non-school district websites. Hillsborough County Public Schools is not responsible for the content on these websites.